Lindehøj Sogns menighedsråd kan kontaktes pr mail her: Lindehøj Sogns Menighedsråd

Vi har en lang række udvalg i Lindehøj Sogn - her kan du se en samlet oversigt

Lars Juul
Formand
Anishaven 29, st.th.
2730 Herlev
21322262
lars@juul.one

Bjørn Skat Petersen
Næstformand
Højderyggen 14
2730 Herlev
24652353 
bjorn.skat@ofir.dk

Anne-Christine Olsen
Kringholmen 9
2730 Herlev
44442635
40162635
anki52olsen@gmail.com 

Svend Pedersen
Kirkeværge
Søagerpark 41
2730 Herlev 
44845956
27592730
svend2730@yahoo.dk

Otto Bendixen
Kasserer
Vingetoften 142
2730 Herlev
44843812
bbxobx@post12.tele.dk

 

 

 

 

 

Ely Jensen
Lidsøvej 50
2730 Herlev
51899734
44942231 
elyrjensen@gmail.com

 

 

 

 

 

Birthe Bendixen
Vingetoften 142
2730 Herlev
21631663
birthebendixen@gmail.com

Lise Wanning Vognstrup
Ingefærhaven 79
2730 Herlev
51417656 
lise@wanning-vognstrup.dk

Erik Würtz Nielsen
Dalbugten 50
2730 Herlev
40920115 
wurtznielsen@gmail.com

 

Ole Bjørn Pedersen
Krogestykket 6 B
2730 Herlev
21394649
obpede@gmail.com

 

 

 

 

 

 

Mette Hølund Eiersholt
Vingetoften 128
2730 Herlev
2585 4236
eiersholt@mail.dk

Grethe Eddau Kock 
Melissehaven 19, 2. th.
2730 Herlev
29847751 
grethe.kock@gmail.com 

 

Poul Dahl-Jørgensen
Kontaktperson
Barupvej 4
2730 Herlev
20865773
poul@dahlj.dk
 

Nicklas Nørgård Poulsen
Fuglehøjen 46
2730 Herlev
27512778
nicklasp@yahoo.dk

Preben Schousboe
Præstevænget 49
2750 Ballerup
21421405 
preben.schousboe@gmail.com